MİNİK ÖĞRENCİLER, YAŞLI VE ENGELLİ GÜNDÜZ BAKIM VE EĞİTİM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Âşık Veysel İlköğretim Okulu öğrencileri, Arnavutköy Belediyesi Yaşlı Ve Engelli Gündüz Bakım Ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

   

Arnavutköy Belediyesi Yaşlı Ve Engelli Gündüz Bakım Ve Eğitim Merkezi bugün minik ziyaretçilerini ağırladı. Âşık Veysel İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerine saygı, sevgi ve hoşgörü kazandırma amacıyla; ilçemizde bulunan yaşlı bakım evine gelen öğrenciler, Yaşlı Ve Engelli Gündüz Bakım Ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret ettikten sonra mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Öğrencilerin yaşlıları tanıması, çevreye duyarlılık kazanması, bir anlamda toplumsal değerlerin öğrenilmesi adına yaşlılarımızla bir araya gelmeleri amaçlanan ziyarette, Öğrenciler yaşlı vatandaşlarımızın ellerinden öperek, kısa sohbetler ettiler. Öğrenciler ziyaret ettikleri yaşlı vatandaşlarımızla sohbetler ederek, onlardan gelecek adına tavsiyeler dinlediler. Bol bol hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler daha sonra çocuk oyun alanına geçtiler.

Çocuk oyun alanı gelen minik öğrenciler; burada “Mavi Boncuk” adlı şarkıyı seslendirerek, müzik dolu dakikalar yaşattılar. Çocuk gelişim öğretmeni tarafından minik ziyaretçilere ise; el yapı çiçekler içerisinde, şekerlemeler hediye edildi.

Ziyaret sonunda ise; Yaşlı Ve Engelli Gündüz Bakım Ve Eğitim Merkezi çalışanları tarafından; öğrencilere hediyeler verilerek, ikram da bulunuldu.