YEMEK YAPMAK AŞKTIR, KROMOZOM SAYMAZ!

Şehit Demet Sezen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, AYEM’de Eğitim Alan Down Sendromlu Öğrenciler İle Bir Araya Gelerek, Atölye Çalışması Yaptı.

 

Şehit Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin; Down sendromu hakkında bilinçlenmesi, sosyal sorumluluk duygusunun geliştirilmesi amaçlandı. Ayrıca Arnavutköy İlçesindeki Down Sendromlu kişilerin de psiko-motor becerilerini geliştirmek, birbirleriyle ve çevre ile iletişimlerini güçlendirmek, hobilerini geliştirmek amacıyla AYEM’de eğitim alan down sendromlu öğrenciler ile ‘atölye çalışması’ gerçekleştirdi.

Şehit Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasına, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli’de Katıldı. AYEMli öğrencileri yalnız bırakmayan Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli, Down Sendromlu öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Şehit Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak atölyesinde düzenlenen çalışmada Down sendorumlu öğrenciler; kurabiye, cupcake ve tepsi böreği yaptı.