AYEM’ DE YANGIN TATBİKATI

Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde ( AYEM ) yangın tatbikatı yapıldı. Film sahnelerini aratmayan tatbikatta itfaiye ekipleri binada mahsur kalan engellileri kurtardı.

 

Arnavutköy Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi ( ARKUR) ve İstanbul İtfaiyesi; muhtemel çıkabilecek yangın olaylarının önlenmesi, yangın esnasında söndürme ve kurtarma tekniklerinin uygulanması, personelleri yangın güvenliği konusunda bilgilendirmek ve yangın anında kullanılacak koruyucu teçhizat ile söndürme malzeme ve cihazlarını tanıtmak için AYEM’ de yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Heyecanlı anların yaşadığı tatbikatta, en üst katta mahsur kalan engelliler, ekipler tarafından itfaiye aracı yardımıyla aşağı indirildi. Engelli bireylerin cesur davranışları takdir topladı.

“Afet ve Acil durum bina, mekan tanımıyor”

Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma Birim Yöneticisi Deniz Gök: “Afet ve Acil durum bina, mekân tanımıyor. Bizim de buna yönelik hazırlıklarımızın tam olması gerekiyor. Bu kapsamda biz de Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde yangın ve acil durum tahliye tatbikatı gerçekleştirdik. Down sendromlu arkadaşlarımızın sepetle tahliyesini sağladık ve onlara bir yangın tüpüyle yangın nasıl söndürülür onu gösterdik” şeklinde konuştu.