YAŞLI ÇİFTLER BÜYÜK ADA’DA AŞK TAZELEDİ

Yaşlılar ve engellileri çeşitli etkinlikler düzenleyerek, güzel zaman geçirmelerini sağlayan Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi (AYEM) Büyük Ada’ya gezi düzenledi.

 

Arnavutköy Belediyesi her alanda olduğu gibi sosyal belediyecilik anlayışı ile çıkmış olduğu bu yolda yaşlı ve engellileri de unutmayıp her zaman yanlarında olduklarını hissettiriyor. Bu kapsamda Büyük Ada gezisi gerçekleştiren Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi, bu sayede yaşlılar ve engellilerin kendilerini toplumdan soyutlamamalarını ve kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamaya çalışıyor. İlkbaharda enfes çiçek kokuları ve harika manzarasıyla ziyaretçi akınına uğrayan Büyük Ada’yı gezen yaşlı çiftler huzur dolu dakikalar yaşadı. Etkinliğe katılan yaşlılar ve engelliler ilk defa faytona binmenin heyecanını yaşadılar. Ayrıca çiftler aşklarını tazelemek için eşlerine taç taktı.

Yaşlılar geziden memnun

Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nden hizmet alan Sevgi Topuz, geziden dolayı mutlu olduğunu belirterek: “Yaşlılarımıza değer verildiği için teşekkür ediyorum” dedi. Recep Türker de, ikinci baharlarını yaşadıklarını söyleyerek: “Gemiye bindik. Eminönü’nde çay içtik. Adalarda balık yedik. Tatlı yedik. Fayton gezisi yaparak adanın diğer taraflarını görmüş olduk. Bütün arkadaşlarla içli dışlı olduk, her şey çok güzeldi. 30 sene önce adalara gelmiştim baya özlemişim” ifadelerini kullandı. Bayram Orhan ise: “Arnavutköy Belediye Başkanımız Haşim Baltacıya çok teşekkür ediyorum. AYEM personeline de teşekkür ediyorum. Yaşlılara çok değer veriyorlar Allah razı olsun onlardan. 60 senedir İstanbul’dayım ilk defa adalara geldim. Faytona da ilk defa bindim” şeklinde konuştu.