ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ” ARNAVUTKÖY’DEN BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” sloganıyla İstanbul genelinde gerçekleştireceği özürlülere yönelik faaliyetlerin anlatıldığı paneller dizisi Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Arnavutköy’den başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Arnavutköy Belediyesi’nin birlikte organize ettiği programda engelli vatandaşların toplumsal uyum sağlayabilmesi ve bir birey olarak topluma katılabilmesi amacıyla yapılan ve yapılmaya devam eden erişilebilirlik çalışmalarının tanıtımı yapıldı. Hükümetin, Büyükşehir Belediyesi’nin ve Arnavutköy Belediyesi’nin engellilere yönelik yapılan faaliyetlerin anlatıldığı program, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın açılış konuşmasını yapmasıyla başladı.

 AYEM ile Hizmet Vermeye Devam Ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Sanat Merkezi Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu’nun verdiği konserin ardından söz alan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; birkaç yıl önce engellilerin hayatını kolaylaştırıcı anlamda alınan önlemlerin şimdi ne kadar doğru ve yerinde olduğunun bugün daha iyi anlaşıldığını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a engellilere yönelik yapılan çalışmalarda vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür eden Başkan Baltacı, “biz de Büyükşehir Belediyemizin kurumu olan İSÖM ile koordineli olarak faaliyetler yürütüyoruz.  Daha önce kurmuş olduğumuz Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi; AYEM ile engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran hizmetlere imza atıyoruz” dedi.

Başkan Baltacı’nın ardından söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş;

Engellerin aslında zihinlerde olduğunu, zihinlerdeki engellerin kaldırılmasıyla İstanbul'da yaşamın çok daha kolay olacağını dile getiren Topbaş, amaçlarının, İstanbul'u herkes için erişilebilir ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek olduğunu kaydetti.

Dönemlerinde Arnavutköy'ün altyapı sorunlarının neredeyse tamamını çözdüklerini söyleyen Topbaş, ilçede ulaşımla ilgili çok şey yaptıklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlara yönelik birçok çalışmaya imza attıklarını anlatan Topbaş, şöyle devam etti: