Şehit ve Gazi Hizmetleri

3 yıl önce

İlçemizde ikamet eden Şehit ailelerine, Gaziler ve Gazi ailelerine 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde darbe girişimine karşı mücadele esnasında yaralanan veya...

İlçemizde ikamet eden Şehit ailelerine, Gaziler ve Gazi ailelerine 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde darbe girişimine karşı mücadele esnasında yaralanan veya hayatını kaybeden şehit ailelerine ve Gazilere yönelik 5393 sayılı Belediye Kanunun 60. Maddesinin (i) bendi gereğince nakdi yardım yapılması hususu 11.11.2016 tarihinde belediye meclisince karara bağlanmış olup 18 (on sekiz) şehit ailesi, 73 (yetmiş üç) gazi ailesi ve 4 ( dört )15 Temmuz Gazilerine nakdi yardım yapılmıştır.

Taşoluk Sosyal Hizmet Merkezimizde Şehit ve Gazi ailelerine yönelik bir merkez oluşturulup kendilerine sosyal etkinlikler, özel gün ve kutlamalar, ayni nakdi destekler, yasal haklar danışmanlığı, yönlendirme ve bilgilendirme hizmetleri bu merkezde verilmektedir.Şehit ve gazi ailelerimiz düzenli olarak ziyaret edilerek sorun ve problemleri yerinde dinlenerek ihtiyaç duydukları gıda vb. talepleri karşılanmaktadır.